Інтернет-магазин «ПлатОк»
Носи з задоволенням
(067) 449-16-66(050) 999-67-99

ПН–ПТ: 10:00 - 19:00

СБ: 10:00 - 16:00

Ірина Дадонова

«Я з дитинства любила малювати і математику. Математику навіть більше...

Але так вже склалося, що обрала професію художника по тканинах. У 1962 році закінчила Московський текстильний інститут, факультет прикладного мистецтва. Диплом робила на фабриці "10-ї річниці Червоної Армії" (однієї з частин існуючого тоді платочного об'єднання) та після закінчення інституту приїхала сюди ж працювати.

Робота дуже цікава, є де втілити своє бажання зробити щось потрібне, зігріваючий душу людську, а наші хустки - саме такі.

Надихає і традиційний Павловський хустку, і жива природа, тому що вони частинка її. Люблю вирощувати квіти. Це море емоцій, які дають матеріал для роботи.»

Ірина Петрівна Дадонова Народилася в 1939 році в місті Купавна Московської області. У 1956 році поступила в Московський текстильний інститут на факультет прикладного мистецтва. З 1962 року працює художником на Павловопосадской платочної мануфактурі.

За 48 років творчої роботи Іриною Петрівною створено близько 500 чудових малюнків для хусток і шалей, виконаних на високому художньому та професійному рівні.

З 1975 року В. П. Дадонова є членом Спілки художників. Виставкова діяльність Ірини Петрівни почалася в 1965 році. Відтоді художник є постійним учасником всіх численних виставок, на яких експонуються павловопосадские хустки і шалі. Роботи Ірини Петрівни не раз були відзначені найвищими нагородами. Назвемо тільки деякі з них:

— у 1969 році за участь у Всесоюзній виставці науково-технічної творчості молоді В. П. Дадонова нагороджена бронзовою медаллю та дипломом лауреата виставки;

— у 1981 році за створення серії малюнків: "Русь", "Весна", "Торжок", "Вятка", "Агашки", "Аннушка", "Купчиха", їй присуджена Державна премія РРФСР ім. В. О. Рєпіна і присвоєно звання лауреата;

— у 1989 році Ірина Петрівна була відзначена дипломом Міністерства текстильної промисловості УРСР як найкращий художник галузі;

— у 1992 році художник отримала срібну медаль ВДНГ; двічі, в 1997 та 1999 роках, В. П. Дадоновой у складі авторського колективу художників підприємства за розробку і впровадження колекцій набивних шалей присуджувалися дипломи лауреата Російської національної премії "Вікторія";

— у 2000 р. Ірина Петрівна у складі творчої групи художників підприємства за розробку колекції шалей під девізом "Традиція і сучасність на межі століть" була удостоєна звання лауреата Державної премії Росії в області літератури і мистецтва за 1999 рік;

— у 2001 році шалі та хустки, виконані за малюнками Ірини Петрівни Дадоновой, були представлені на виставці "Два століття Павловопосадской шалі", що проходила у Виставковому залі Успенської дзвіниці Московського Кремля.

За час творчої діяльності роботи, створені В. П. Дадоновой, були придбані виставковим Фондом Міністерства культури РРФСР, Історико-архітектурним та художнім музеєм Новий Єрусалим, Троїце-Сергиевским історико-художнім державним музеєм, музеєм ім. В. О. Рєпіна в р. Чугуїв, Державним історичним музеєм, Всеросійським музеєм декоративно-прикладного мистецтва р. Москва, Виставковим фондом Спілки Художників р. Москва, Краєзнавчим музеєм р. Павловський Посад.

Нагороди: Лауреат Державної премії в галузі літератури і мистецтва за 1999 р., Лауреат державної премії РРФСР імені В. Е. Рєпіна.

Популярні хустки Ірини Дадоновой

Підібрати хустку Ірини Дадоновой