(067) 449-16-66 | (050) 916-59-03
Контакти

Віктор Зубрицький

Віктор Іванович Зубрицький свій трудовий шлях розпочав у 1963 році в р. Павловський Посад на фабриці «Х років робітничо-селянської Червоної Армії» - так тоді називалася Павловопосадская платочная мануфактура - копіювальником малюнків.

В 1965 році поступив в Московський текстильний інститут на факультет декоративно-прикладного мистецтва.

Виставкову діяльність Зубрицький В.І. розпочав у 1973 році з участі у виставці Московського обласного відділення Спілки художників «Митці Підмосков'я».

Показати всі хустки автора

За успішну участь у Республіканській виставці «Радянська Росія» в 1975 році нагороджений пам'ятною медаллю та грамотою Міністерства культури і Союзу художників Росії.

З 1980 року Зубрицький В.І. - член Спілки художників Росії. У 1981 році за створення серії високохудожніх шалей Зубрицькому В.І. у складі творчого колективу художників підприємства була присуджена Державна премія РРФСР ім. В. О. Рєпіна. Зубрицький В.І. - художник багатопланового творчого амплуа, він володіє технікою акварельного, олійного та темперного живопису, надглазурного розпису кераміки.

З 1987 року Віктор Іванович - член Союзу дизайнерів Росії. У 1996 році в міському виставковому залі Павловоского Посаду з великим успіхом пройшла персональна виставка художника, на якій було представлено 42 роботи в різних жанрах і техніці.

За 30 років творчої діяльності Віктор Іванович брав участь у сімдесяти всесоюзних, всеукраїнських, зональних, обласних та міжнародних виставках.

У 1999 році за участь у розробці та впровадженні у виробництво колекції хусток і шалей під девізом «Традиція і сучасність на межі століть» у складі авторського колективу він став лауреатом національного призу в області дизайну «Вікторія». У 2000 році Зубрицькому В.І. у складі творчої групи художників і розробників була присуджена Державна премія в галузі літератури і мистецтва.

В цьому році Віктору Івановичу присвоєно звання почесного члена Гуманітарної академії наук з врученням диплома академіка. В архіві художника близько 30 різноманітних дипломів, почесних грамот, листів подяки за його виставкову діяльність.

З 1996 року Зубрицький В.І. викладає курс композиції в Павлово-Посадской експериментальної дитячій художній школі. За час творчої діяльності твори, створені Зубрицким В.І. були придбані 20 музеями, серед яких - всесвітньо відомі: Державний історичний музей, Державна Третьяковська галерея, Державний «Ермітаж», Державний історико-культурний музей-заповідник «Московський Кремль», Харківський художній музей, Севастопольський художній музей.

Нагороди: Лауреат Державної премії імені В. Е. Рєпіна, лауреат Державної премії Росії за 1999 р., Заслужений художник Російської Федерації.

Сподобалося? Поділись!

X